V i VI runda Mistrzostw Strefy Południowo-Zachodniej TRIAL w Russocicach: Doskonały start Spartan na finiszu sezonu!

2 września w Russocicach k. Turku odbywały się przedostatnie rundy tegorocznych Mistrzostw Strefy Południowo-Zachodniej Polski w trialu motocyklowym. Znane ze swojej zróżnicowanych skal trudności odcinki przygotowane przez organizatora – MKM „TUR-MOT” Turek doskonale leżały zawodnikom reprezentującym wrocławską Spartę.

Ogólnie w imprezie wystartowało 15 naszych reprezentantów i większość z nich zmagania zakończyła na podium – zarówno w indywidualnych zmaganiach jak i w Mistrzostwach Strefy.

Najlepszym rezultatem pochwalić się może ubiegłoroczny nieoficjalny tryumfator ogólnopolskiej klasyfikacji „AMATOR” – Marcin Bugajewski. Nareszcie postanowił zdobyć licencję i startować w zawodach strefowych ale i za również Pucharze Polski. Zajął on III miejsce w klasie OTWARTEJ. Tuż za podium czyli na czwartym miejscu uplasował się Sebastian Lonycz.

Klasę WETERAN całkowicie zdominowali zawodnicy naszego Klubu. Pierwsze miejsce udało się wyjeździć Krzysztofowi Paluchowi. Drugą lokatę zajął Zbigniew Łubkowski a trzecie miejsce pozostało dla Andrzeja Juszczyszyna. Tym razem nie starczyło miejsca na podium Wojciechowi Zielińskiemu, który musiał się zadowolić czwartą lokatą. Zaraz za nim uplasował się Mariusz Ambrożewicz.

W klasie JUNIOR, zdominowali również nasi zawodnicy. Zdecydowane zwycięstwo odniósł Kamil Żukowski. Zmagania na drugim miejscu zakończył Miłosz Prościak a podium uzupełniła Justyna Lonycz. Czwarte miejsce zajął Kacper Błaszczyk a zaraz za nim jego kuzynka – Kinga Błaszczyk i siostra – Oliwia Błaszczyk.

Na deser pozostała nam grupa AMATOR. Tym razem zawodnicy z Krakowa i Częstochowy byli lepsi od naszych reprezentantów. Najlepszy, rezultatem pochwalić się może Piotr Cichoń który zawody ukończył na IV miejscu a Tomasz Łaczek na siódmym.

W klasyfikacji klubowej, TMSM „SPARTA” Wrocław z miażdżącą przewagą wygrała!

Dla zainteresowanych, wyniki powyższych zawodów:
Wyniki – MISTRZOSTWA STREFY oraz Wyniki – GRUPA AMATOR

Przed finałowymi rundami, które się odbędą w Rogoźniku w następny weekend, nasi zawodnicy są w znakomitej formie! Liczymy, że jeszcze w lepszej dyspozycji staną na linii startu 16 września!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Motocykle. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.