Dobry start Mateusza Lenarta na Kartingowych Mistrzostwach Polski JUNIOR AKADEMIA w Bydgoszczy

W ubiegły weekend na bydgoskim motodromie miały miejsce I i II runda Kartingowych Mistrzostw Polski ORLEN JUNIOR AKADEMIA, w których udział brał nasz kartingowy junior – Mateusz Lenart. Lista startowa była niezwykle duża dlatego walka o najwyższe miejsca do łatwych nie należała.

Zawodnicy swoje zmagania rozpoczęli w sobotę podczas pierwszej rundy. Nasz zawodnik, który startował w kategorii JUNIOR OK trening oficjalny rozpoczął bardzo spokojnie, dojeżdżając do mety na końcu stawki. Zdecydowanie lepiej poszło mu podczas pierwszego finału który ukończył na dwunastym miejscu. Drugi finał który był najważniejszym wyścigiem dnia potoczył się bardzo pomyślnie dla naszego zawodnika gdyż po ciężkiej walce, metę przekroczył jako trzeci i to właśnie dzięki temu, pierwszą rundę KMP JUNIOR AKADEMIA zajął dobre piąte miejsce!

Drugi dzień zmagań rozpoczął ponownie trening oficjalny. Mateusz ponownie podszedł do niego „na luzie” i metę przekroczył jako dziesiąty. Nieco lepiej poszło mu w pierwszym finale gdzie zajął ósmą lokatę. Niestety decyzją sędziego został wykluczony w finałowym wyścigu II rundy KMP JA co jednoznacznie przekreśliło jego prawdopodobny sukces również w niedzielnej rundzie zmagań. W klasyfikacji II rundy KMP JA zajął ostatecznie czternaste miejsce.

Weekendowe zawody pozwoliły naszemu zawodnikowi znaleźć się w klasyfikacji sezonu na dziesiątym miejscu czyli w połowie stawki co uważamy za dobry i obiecujący wynik!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Karting. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.