IRECO Tarmac Masters 2017: Michalczuk wygrywa klasę. Pozostali Spartanie w dobrej dyspozycji

W dniach 20 i 21 października w okolicach Nowej Rudy i Ludwikowic Kłodzkich miała miejsce finałowa runda Tarmac Masters. Są to jedyne w okolicy rajdy okręgowe które swoją ogromną popularność zyskały doskonałym podejściem organizatorów (G4 Sport Club) do zawodników, ciągła inwestycja w nowoczesną technologię która powala nawet Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski! Baza rajdu znajdowała się w dobrze znanym ośrodku wypoczynkowym „Harenda” w Ludwikowicach Kłodzkich.

Na liście startowej 4 rundy Tarmac Masters można było dojrzeć 4 reprezentantów TMSM „SPARTA” Wrocław. W Rajdzie Okręgowym w klasie RO1 startowała nasza załoga Kacper Michalczuk z Tomaszem Parzóchem w Renault Clio Sport. W klasyfikacji SKJS w klasie SK4, o najwyższe laury walczył Kamil Winnicki pilotowany przez Sebastiana Dwornika. Załoga Wolf.Motorsport również startowała samochodem Renault Clio. Natomiast w tej samej klasyfikacji w klasie SK1 na trasach podróżowała załoga Mateusz Sompolski pilotowany przez naszego klubowicza Macieja Uss w Fiacie Cinquecento Trofeo. Warto też wspomnieć, że nasi klubowicze również brali udział jako załoga samochodu funkcyjnego „000”. Kierowcą był Marcin Dopierała (tegoroczny II ViceMistrz Polski w klasie A/PL 2000+ w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski) a pilotował go Wojciech Panek. „Przecierali” oni rajdowe odcinki za pomocą A-grupowego Mitsubishi Lancera EVO 6. Poza sferą zawodniczą, nasi członkowie również obsługiwali rajd jako osoby funkcyjne. Takim był Robert Bryk który był na stanowisku Kierownika PKC na odcinkach w Przygórzu i Świerkach.

Najlepszym wynikiem pochwalić się może Kacper Michalczuk i Tomasz Parzóch. Wygrali oni swoją klasę RO1 a dodatkowo mogą się pochwalić pierwszym miejscem w klasyfikacji generalnej Rajdu Okręgowego! Spokojna lecz szybka i przemyślana jazda przyniosła pozytywne wyniki.

Dobrym startem pochwalić się może również Kamil Winnicki. Pozytywny kierowca zespołu Wolf.Motorsport który swoje pierwsze kroki stawiał na imprezach organizowanych przez nasz Klub (Rajdowe Mistrzostwa Wrocławia) już kilka lat ściga się na dolnośląskich odcinkach specjalnych. Swój start w IRECO Tarmac Masters 2017 zakończył w połowie stawki klasy SK4.

Mateuszowi Sompolskiemu i Maciejowi Uss niestety nie było dane być na mecie tego rajdu. Na trzecim odcinku specjalnym, awarii uległ ich Fiat Cinquecento.

Załoga „000” w składzie Marcin Dopierała / Wojciech Panek trasę rajdu pokonywała spokojnie. Z powodu małego błędu w opisie zakrętu, nawet chwilę byli poza drogą. Na szczęście prędkość nie była duża i szybko powrócili na trasę!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samochody. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.