Życiowy sukces Sławomira Murańskiego na Rotax Grand Finals 2017!

Sławomir Murański – w chwili obecnej najbardziej utytułowany zawodnik w Polsce, jako zwycięzca kategorii DD2 Masters w cyklu Rotax MAX Challenge uzyskał możliwość zaszczytnego startu w finale światowym tych zawodów. Obecność kilkuset znakomitych zawodników z całego świata zapowiadało niezwykle zaciętą walkę której oczywiście przez wszystkie wyścigowe dni im towarzyszyła na torze w Portimao w Portugalii.

Pośród 21 reprezentantów naszego kraju, w kategorii DD2 Masters na liście startowej mogliśmy dojrzeć nazwisko naszego reprezentanta, który w tym roku praktycznie wygrał wszystko co się da. Przypomnijmy, że Sławomir Murański w sezonie 2017 został Indywidualnym Kartingowym Mistrzem Polski w kategorii DD2 Masters. Ponadto również zdobył pierwsze miejsce w cyklu Rotax MAX Challenge w tej samej kategorii a jako czołowy reprezentant naszego Klubu razem z Kirillem Biryukiem zdobyli tytuł pierwszego WiceMistrza Polski w kategorii DD2 Masters i drugiego WiceMistrza Polski w kategorii DD2 Max. Ponadto w krajowych zmaganiach w ramach Rotax MAX Challenge, zespołowo wywalczyli II miejsce w kategorii DD2 Masters i III miejsce w DD2 Max! Nie zapominajmy, że jako pierwszy z polaków został triumfatorem nordyckiego cyklu Rotax Nordic Cup, w którym w głównej mierze ścigają się kierowcy krajów nadbałtyckich!

Wróćmy jednak do światowego finału Rotax Grand Finals. Ostatecznie, po ogromnej walce pełnej niebezpiecznych sytuacji na torze, Sławomir Murański jako jeden z pięciu finalistów z Polski zanotował dwunasty rezultat który tym samym w chwili obecnej jest jego życiowym wynikiem w tych niezwykle prestiżowych zawodach. Rotax Grand Finals są spotkaniem najlepszych zawodników kartingowych na świecie także w walce na torze nie było półśrodków o czym na bieżąco za pośrednictwem Facebooka nam relacjonował nasz reprezentant.

A jakie zdanie ma o tym sam Sławek? W niedzielę, tor Wrocław Racing Center którego jest właścicielem odwiedziła ekipa wrocławskiej telewizji ECHO24 która z nami ściśle współpracuje. Sławek opowiadał ogólnie rekreacyjnej jeździe ale i także o swoich startach na polskich i zagranicznych arenach. Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego materiału:

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu PolskiKarting.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Karting. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.