Podsumowanie sezonu 2017 przez ZO PZM Katowice

W ubiegły piątek 19 stycznia w Hotelu Gorczowskim w Chorzowie, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Katowicach zorganizował podsumowanie sezonu roku 2017. Na te wydarzenie została zaproszona cała rzesza zawodników startujących w niemal wszystkich dyscyplinach które podlegają Polskiemu Związkowi Motorowemu. Warto tutaj wspomnieć o karawaningu który w okręgu katowickim jest niezwykle rozwinięty i doceniany przez lokalne władze PZM.

Do Chorzowa udało się łącznie siedmiu przedstawicieli TMSM „SPARTA” Wrocław, którzy odbierali trofea za swoje indywidualne i klubowe osiągnięcia.

Niewątpliwie historycznym sukcesem naszego Klubu jest wywalczenie tytułu Klubowego Mistrza Strefy Południowo-Zachodniej Polski w Trial. To wyróżnienie to nagroda za doskonały sezon wszystkich naszych zawodników startujących w strefowych zawodach.

Klasa WETERAN to całkowita dominacja naszych reprezentantów na podium! Krzysztof Paluch który po latach przerwy w trialowych startach sezon ukończył na pierwszym miejscu. Drugie miejsce zdobył Zbigniew Łubkowski, który z powodów zawodowych nie zdołał dojechać na uroczystość. Okazały puchar i okazjonalny kalendarz odebrał za niego Franciszek Panek. Najniższy stopień podium „wyjeździł” Wojciech Zieliński który również po latach przerwy ponownie wsiadł na trialowy motocykl. Również z osobistych powodów nie mógł dotrzeć na katowicką galę.

W klasie JUNIOR na podium również pojawili się nasi reprezentanci. Historyczny sukces może zaliczyć Kacper Błaszczyk który bez dyskusji wygrał tę kategorię w sezonie 2017. Natomiast na trzecim miejscu sezon ukończył nasz debiutant – Miłosz Prościak. Warto tu wspomnieć, że naszych panów na podium rozdzieliła Julia Boronowska z AMK Gliwice która w ubiegłym roku wywalczyła drugie miejsce!

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Katowicach również udekorował zawodników startujących w rajdach samochodowych. W cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska startował nasz jedyny reprezentant – Przemysław Bronicz. Sezon 2017 również dla niego był niezwykle przełomowy. Wywalczył on tytuł I Wicemistrza RSMŚL w klasie PPC. Dzięki spokojnej i zrównoważonej jeździe przez cały sezon, na ten tytuł zdecydowanie zasłużył.

Naszym zawodnikom jeszcze raz chcielibyśmy podziękować za niesamowite oddanie podczas swoich ubiegłorocznych startów i liczymy, że w tegorocznych zmaganiach osiągną jeszcze lepsze wyniki!

foto: PZM Katowice

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.