Gala i Bal Mistrzów Dolnego Śląska w Sportach Motorowych

Mistrzowie Sportu Motorowego, sędziowie i działacze Polskiego Związku Motorowego na Dolnym Śląsku, a także partnerzy i sponsorzy spotkali się w sobotę, 20 stycznia w Zamku Książ, aby podsumować sezon 2017. W uroczystej gali uczestniczyło blisko dwieście osób.

W tym wydarzeniu również uczestniczyli reprezentanci naszego Klubu którzy odbierali podziękowania za swoje zdobyte wyniki w sezonie 2017 oraz ogólną działalność na rzecz Polskiego Związku Motorowego.

Na samym początku udekorowani zostali partnerzy i sponsorzy którzy wspierali kluby w organizacji imprez. Dla nas ważnym gościem była pani Anna Konieczyńska – Starosta Jeleniogórski która z rąk Prezesa ZO PZM Wrocław otrzymała podziękowanie za wsparcie i ogromną pomoc przy organizacji Rajdów Sudecki TRIAL.

Następnie wyróżnieni zostali działacze PZM którzy odebrali odznaki honorowe w złotym, srebrnym i brązowym kolorze. Wśród kilku osób znalazł się Wojciech Panek, który po kilkunastu latach działalności został posiadaczem brązowej odznaki honorowej PZM.

W sporcie samochodowym zostało wyróżnionych dwóch naszych zawodników. Podziękowanie za zdobycie tytułu II Wicemistrza Polski w klasie 4 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski otrzymał Jarosław Hryniuk. Ten reprezentant również otrzymał wyróżnienie za zdobycie tytułu II Wicemistrza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska w klasyfikacji generalnej RO. Natomiast podziękowanie za zdobycie tytułu II Wicemistrza Polski w klasie A/PL w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski otrzymał Marcin Dopierała.

W dziedzinie kartingowej również dużo się działo. Nasz najlepszy w historii klubu zawodnik – Sławomir Murański w przełomowym sezonie 2017 wywalczył tytuł Mistrza Polski w kategorii DD2 Max oraz zdobył II miejsce w kategorii DD2 Masters. Równoległe miejsca zajął w klasyfikacji cyklu Rotax MAX Challenge Poland 2017. Dzięki doskonałej postawie naszych zawodników, wywalczyliśmy historyczny tytuł Wicemistrzowski w klasyfikacji klubowej w klasie DD2 Masters i drugie miejsce w klasie DD2 Max!

Działo się natomiast w dziedzinie sportów motocyklowych. Zarząd Okręgowy PZM we Wrocławiu przygotował pamiątkową paterę dla Bartłomieja Cabaly – tegorocznego zdobywcę który w ubiegłym roku sięgnął po tytuł Mistrzowski w klasie Senior-Supersport/Moto2 w wyścigowym cyklu Alpe Adria. Nasi reprezentanci startowali również w Wyścigowym Pucharze Polski. Najlepszym z nich okazał się Krzysztof Borys który zdobył III miejsce w klasie OPEN MOTO 3. W Pucharze Polski CROSS-COUNTRY nasz klub zdobył historyczne III miejsce – a to dzięki niezwykle licznej obsadzie startującej przez cały rok! Sukces ten szczególnie zawdzięczamy Markowi Kreji który podsumował sezon zdobywając najwyższy stopień podium w klasie QUAD Master oraz Adamowi Kanii który który zajął III miejsce w klasie E1. Warto wspomnieć też, że Adam równolegle startował także w Pucharze Polski ENDURO gdzie wywalczył doskonałe II miejsce w klasie E2/E3! Ciekawie również było w Pucharze Polski TRIAL. W tym cyklu TMSM „SPARTA” Wrocław za zdobycie trzeciego miejsca w klasyfikacji klubowej zostało udekorowane okazałą paterą. W klasie Maluch, trzecie miejsce w sezonie 2017 zdobył Kacper Błaszczyk. Spartanie pokazali się w doskonałej formie w Classic Trial. Wygraną cieszył się Zbigniew Łubkowski a trzecim miejscem Sebastian Lonycz. Oboje panowie otrzymali pamiątkowe srebrne paterki. Mistrzostwa Strefy Południowo-Zachodniej Polski to kolejne sukcesy na rzecz naszego Klubu. W sezonie 2017 zdobyliśmy tytuł klubowego Mistrza Strefy – ostatni raz zdobyliśmy go w 2014 roku. Reprezentanci TMSM „SPARTA” Wrocław całkowicie zdominowali podium w klasie WETERAN. Na pierwszym miejscu sezon zakończył Krzysztof Paluch, na drugim Zbigniew Łubkowski a na trzecim Wojciech Zieliński. W klasie JUNIOR również nasi młodzikowie zajęli miejsca na podium. Tytuł Mistrzowski wywalczył Kacper Błaszczyk a II Wicemistrzowski Miłosz Prościak który w tym sezonie zadebiutował na strefowych odcinkach. W klasie AMATOR również podium zostało zapełnione przez Spartan. Patery otrzymali Piotr Cichoń, Tomasz Łaczek i Artur Wiktorski którzy zajęli odpowiednio I, II i III miejsce w tej kategorii.

Prezes ZO PZM również wyróżnił kluby które w sezonie 2017 organizowały zawody Mistrzostw Polski. Nasz klub został wyróżniony za perfekcyjną organizację 69 Międzynarodowego Rajdu Sudeckiego TRIAL!

To był doskonały sezon! Liczymy, że w roku bieżącym sukcesów będzie jeszcze więcej – co życzymy WSZYSTKIM naszym zawodnikom i samym sobie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.