2 Rally SKARS: Ciężkie warunki, bardzo dobre wyniki naszych zawodników!

Pierwsza runda cyklu Tarmac Masters 2018 która się odbyła w ramach 2 Rally SKARS, która miała miejsce w ubiegły weekend w Jaworze i okolicach była bardzo wymagająca dla organizatorów i startujących zawodników. Zima po raz kolejny wszystkich zaskoczyła swoją obecnością w tym terminie co dało wiele powodów do zmartwień organizatorom. Na szczęście ogromny zapał działaczy G4 Sport Club na czele z Prezesem Marcinem Jankiewiczem i Dyrektorem Rajdu, Ryszardem Krawczykiem podołała wielkim wyzwaniom i impreza wystartowała.

W powyższej imprezie wystartowało łącznie 8 reprezentantów TMSM „SPARTA” Wrocław.
Najlepszym zdobytym rezultatem może pochwalić się Tomasz Siwak który pilotował Roberta Kufla. Wystartowali oni samochodem Subaru Impreza z numerem 6 w klasie RO Gość. Również wygrali tę klasę z powalającą przewagą 39 sekund!

Znakomitym wynikiem także może pochwalić się Przemysław Bronicz który pilotował Jacka Oryńskiego. Załoga startująca Honda CRX w klasie RO Open 2WD, jaworski rajd ukończyła na II pozycji.

W Rajdzie Okręgowym w klasie RO Gość również ścigała się nasza załoga w składzie Rafał Zabuski / Adam Jaros. Zmagania w tej niezwykle zróżnicowanej klasie pod względem startujących samochodów ukończyli na IV miejscu.

W klasyfikacji SuperKJS w klasie SK1, historyczny wynik może zanotować Maciej Uss który pilotował Mateusza Sompolskiego. Pozytywna załoga z Świdnicy stanęła na najniższym stopniu podium.

W klasie SK3 wystartowało łącznie dwóch naszych zawodników. Lepszym rezultatem może pochwalić się Radosław Kozakiewicz, który imprezę ukończył na szóstym miejscu.

W tej samej klasie jechał również Giancarlo Fonte. Start w 2 Rally SKARS potraktował zupełnie treningowo dlatego też zawody ukończył z czternastym rezultatem w klasie.

Maciej Rawski, który był pilotowany przez Mariusza Kupca wrócił na trasy rajdowe. Po rocznej przerwie znów mogliśmy podziwiać rajdowego Volkswagena Polo GTI. Bardzo cieszymy się z tego powrotu bowiem jest on licencjonowanym zawodnikiem samochodowym który jest najdłużej zrzeszony w naszym Klubie! W ramach przygotowań do Rajdowych Samochodowym Mistrzostw Polski, start w tym rajdzie potraktował testowo-treningowo także nie zaliczył wybitnego wyniku. Ostatecznie w klasie SK Gość metę osiągnął na ósmym miejscu.

Dodatkowo na punkcie META STOP odcinka specjalnego Męcinka można było spotkać Roberta Bryka, Emila Nonasa i Wojciecha Panka.

Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy!

foto: Wojciech Jadrowski, Konrad Pluciński, Wojciech Panek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samochody. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.