46 Rajd Świdnicki KRAUSE: Zwycięski debiut Rafała Zabuskiego i Adama Jarosa w RSMP!

W ubiegły weekend tak jak 21 i 22 kwietnia w Świdnicy odbywał się 46 Rajd Świdnicki KRAUSE który był inauguracyjną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Odcinki specjalne biegły po klasycznych trasach w Górach Sowich. W tym roku dużą nowością był zapętlony odcinek w Walimiu oraz okazały prolog który poprzedzał w sobotni wieczór zmagania na trasach w niedzielę.

W tegorocznej edycji Świdnickiego można było łącznie zobaczyć czterech reprezentantów naszego Klubu. Z numerem 16 w klasie Open N wystartował Tomasz Siwak który pilotował Roberta Kufla. Z numerem 50 na liście startowej znalazł się Maciej Rawski którego pilotował Mariusz Kupiec. Powracający do walki na OSach i najdłużej zrzeszony w naszym Klubie licencjonowali zawodnik wystartował w klasie HR4 swoim Volkswagenem Polo GTI. Swój debiut w cyklu Mistrzostw Polski mieli Rafał Zabuski i Adam Jaros którzy także wystartowali w tej samej klasie. Załoga z kotliny Jeleniogórskiej po odcinkach specjalnych podróżowali Hondą Civic w numerem 52.

Najwięcej się działo właśnie w powyższej grupie. Liczne awarie konkurencji oraz wypadnięcia z trasy systematycznie eliminowało kolejnych z odcinka na odcinek. Ale dzięki spokojnej i przemyślanej jeździe, Rafałowi Zabuskiemu i Adamowi Jarosowi w debiutanckim starcie w RSMP udało się ukończyć zmagania na najwyższym stopniu podium w klasie HR4!

Udany start może zaliczyć także Tomasz Siwak który był pilotem Roberta Kufla. Osiągnęli metę na szóstej pozycji w klasie Open N.

Ostatni z naszych reprezentantów – Maciej Rawski nie ukończył Rajdu Świdnickiego ze względu na pechową awarię podczas odcinka specjalnego numer 3.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samochody. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.