52 Rajd Dolnośląski: Rafał Zabuski i Adam Jaros na drugiej pozycji w HR4!

W ubiegły weekend na malowniczych trasach w kotlinie Kłodzkiej miała miejsce 2 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 52 Rajd Dolnośląski. Impreza ta zwykle była rozgrywana na sam koniec sezonu w towarzystwie malowniczych jesiennych krajobrazów a starsi zawodnicy i kibice jeszcze pamiętają jak te zawody były rozgrywane w zimie!

TMSM „SPARTA” Wrocław na tej imprezie reprezentowało łącznie czterech zawodników. Najciekawiej zapowiadał się walka w klasie HR4 w której wystartowali Rafał Zabuski z Adamem Jarosem Hondą Civic oraz Maciej Rawski pilotowany przez Mariusza Kupca Volkswagenem Polo GTI. Wrocławski akcent również można było zobaczyć na liście startowej Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W grupie pokazowej z numerem 130 wystartowała załoga Marcin Leśnik / Kornel Grabski w przepięknej replice Renault 11 Turbo stylizowanej na byłą rajdówkę Andrzeja Kopera.

Najlepszym rezultatem ponownie pochwalić się może załoga z kotliny jeleniogórskiej – Rafał Zabuski i Adam Jaros, którzy ponownie dzięki spokojnej i zrównoważonej jeździe zmagania na odcinkach zakończyli na doskonałym drugim miejscu. Maciej Rawski który ścigał się w tej samej klasie niestety nie dał rady wskoczył na podium – a wielka szkoda bo to byłby historyczny moment! Niebywały pech dopadł Marcina Leśnika startującego w pokazowej grupie. Jego Renault uległo awarii już na pierwszym odcinku specjalnym.

Spójrzmy jeszcze na narastające klasyfikacje RSMP po dwóch rundach. Rafał Zabuski i Adam Jaros po dwóch doskonałych startach w Świdnicy i Kłodzku, w chwili obecnej zajmują pierwsze miejsce w klasie HR4. Maciej Rawski w tej samej grupie jest na czwartej pozycji. Ciekawa sytuacja pojawiła się w klasyfikacji klubowej. Dzięki bardzo dobrym startom naszych zawodników, w chwili obecnej jesteśmy piątym klubem w Polsce co można odnotować jako chwilowe historyczne osiągnięcie!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samochody. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.