Ostatni weekend czerwca pod znakiem rajdów i wyścigów!

To będzie bardzo obfity weekend dla naszych zawodników!

Na Rajdzie Śląska, który będzie kolejną eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polskich zobaczyć będzie można zmagania zawodników także w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Z numerem 37 w klasie HR4, Volkswagenem Polo GTI po odcinkach ścigać się będzie Maciej Rawski którego będzie pilotować Mariusz Kupiec. Zaraz za nimi pojadą kolejni nasi zawodnicy – Rafał Zabuski z Adamem Jarosem Hondą Civic. Obie załogi mają o co walczyć bo w chwili obecnej liderują w klasyfikacji generalnej swojej klasy Mistrzostw Polski! W historycznych rozgrywkach będzie można dojrzeć kilka ciekawych youngtimerów. Polecamy szczególnie kibicowanie załodze numer 89 czyli Marcinowi Leśnikowi który pilotować będzie Mirosława Miernika. Wystartują oni legendarnym Fiatem 131 Abarth Rally! A na deser zostały Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska w których wystartuje ubiegłoroczny triumfator klasy PPC – Przemysław Bronicz. Naszego zawodnika będzie pilotować zaprzyjaźniona z nami Katarzyna Wojtiuk a załoga będzie podróżować po odcinkach specjalnych Citroenem Saxo z numerem startowym 145.

Swoje święto także będą obchodzić trialowcy bowiem w Nowym Targu rozegrane zostaną kolejne rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Na te zawody wybiera się łącznie siedmiu naszych zawodników – Justyna Lonycz, Jan Gąsienica-Daniel, Mariusz Ambrożewicz, Andrzej Juszczyszyn, Miłosz Prościak, Kacper Błaszczyk oraz Zbigniew Łubkowski.

Emocji nie zabranie także w Bydgoszczy, gdzie będzie rozgrywać się III Runda kartingowego cyklu Rotax MAX Challenge. Nasi zawodnicy – Sławomir Murański oraz Kirill Biryuk zapowiedzieli, że wycisną z siebie ostatnie poty aby tę imprezę zakończyć na jak najlepszych miejscach.

Równie ciekawie zapowiada się rywalizacja na Dolnym Śląski gdzie odbędzie się III runda Tarmac Masters 2018. Zawody zostaną rozegrane w niedzielę w okolicach Lubina. Tutaj także na liście zgłoszeń znalazło się kilku zawodników TMSM „SPARTA” Wrocław. Z numerem 3 w klasie RO1 samochodem Renault Clio wystartują Kacper Michalczuk z Tomaszem Parzóchem. W klasyfikacji SKJS w klasie SK3 w Peugeocie 106 Rallye zobaczyć będziemy mogli Radosława Kozakiewicza którego pilotować będzie Rafał Rogoza. Natomiast w klasie SK1 z numerem 113 wystartuje Maciej Uss który będzie pilotować Mateusza Sompolskiego – w Fiacie Cinquecento Trofeo.

Szykują się niebywałe emocje. Wszystkim życzymy powodzenia i czekamy na dobre wieści!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.