IV Seria Rotax MAX Challenge Poland & II Seria Rotax Nordic Challenge: Sławomir Murański i Kirill Biryuk na czele!

Niebywała historia odbyła się w ubiegły weekend na słynnym torze w Słomczynie. Pierwszy raz w historii naszego Klubu, dwóch naszych reprezentantów zajęło 1 i 2 miejsce w klasyfikacji krajowych rozgrywek kartingowych. IV seria Rotaxa to także II seria nordyckiego cyklu w którym startuje nasz najlepszy zawodnik kartingowy – Sławomir Murański.

W wyścigowy weekend w Słomczynie, Sławek był w bardzo bojowym nastroju co udowodnił w pierwszym treningu zajmując I miejsce. Kirill oczywiście był zaraz za nim. Identyczna sytuacja miała miejsce w pierwszym biegu kwalifikacyjnym gdzie nasi zawodnicy również liderowali w klasyfikacji. Sytuacja nieco uległa zmianie w drugim wyścigu kwalifikacyjnym. Sławek nadal liderował lecz Kirill bieg ukończył na ósmym miejscu. W przedfinale, Murański ponownie znalazł się na czele listy wyników a goniący Biryuk ukończył go na piątej pozycji. Finał to stanowcze podium w wykonaniu naszych zawodników. Sławek oczywiście ukończył go na pierwszym miejscu a Kirill na trzecim. Bardzo dobry start naszych reprezentnantów w Superfinale oraz dzięki zdobyciu punktów bonusowych znaleźli się na czele najlepszych zawodników w klasyfikacji DD2 Masters!
Najważniejszą rzeczą jest to, że Sławomir Murański swoją wygraną w polskim i nordyckim Rotaxie dedykował niedawno zmarłemu kierowcy kartingowemu z Strzelina i naszemu byłemu  klubowiczowi – Piotrowi Wieruszewskiemu.

Panowie, ogromne gratulacje! Jesteście najlepsi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Karting. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.