MOTOCYKLE · SAMOCHODY · KARTING · KARAWANING · RATOWNICTWO DROGOWE · ZABYTKI
Październik 28 2016 15:54:38

Nawigacja
PORTAL
  Aktualności
  Forum
  Galeria
  UK ENGLISH
  Jak się zarejestrować?

TMSM "SPARTA"
  Władze Klubu
  Informacje o Klubie
  Historia Klubu
  Imprezy Klubowe
  Kontakt z Klubem
  RMW 2016
  1% dla TMSM SPARTA
  TAŃSZE UBEZPIECZENIE !!

INNE
  SPARTA na Facebook
  SPARTA na YouTube

 
Witamy

WITAMY NA STRONIE TMSM "SPARTA" WROCŁAW


NAJBLIŻSZE ORGANIZOWANE IMPREZY:
11 LISTOPADA - II RAJDOWY SAMOCHODOWY PUCHAR NIEPODLEGŁOŚCI (RMW VII RUNDA)
4 GRUDNIA - PUCHAR PREZESA TMSM "SPARTA" (RMW VIII RUNDA)
 
VI RUNDA RAJDOWYCH MISTRZOSTW WROCŁAWIA ZAKOŃCZONA!
Szóstej rundzie RMW która się odbyła 23 października, towarzyszyła po raz kolejny wspaniała pogoda. Pomimo początkowo niesprzyjających warunków, imprezę udało się sprawnie przeprowadzić imprezę w przewidzianych ramach czasowych. W zawodach wystartowało łącznie 56 zawodników którzy ścigali się w siedmiu klasach. Impreza została wysoko oceniona przez ZSS oraz przede wszystkim samych uczestników, którzy jawnie wyrażają się o imprezach wrocławskiej "SPARTY" w samych superlatywach.

Wyniki oraz aktualna klasyfikacja roczna RMW 2016 dostępna jest na podstronie "RMW 2016"

 
 
SZÓSTA RUNDA RMW W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ 23 PAŹDZIERNIKA!
W najbliższą niedzielę 23 października na torze "Niskie Łąki", TMSM "SPARTA" Wrocław organizuje szóstą rundę Rajdowych Mistrzostw Wrocławia. Start zaplanowany jest na godzinę 10:00 a Biuro imprezy będzie przyjmować uczestników od godziny 7:30 do 9:20. Uroczyste zakończenie odbędzie się planowo o godzinie 15:30.
UWAGA! POMIAR CZASU FOTOKOMÓRKAMI!
UWAGA! BRAK WOLNYCH MIEJSC NA LIŚCIE ZGŁOSZEŃ!

PROGRAM IMPREZY:
07:30 - 09:20 Odbiór Administracyjny
07:30 - 09:30 BK oraz piesze zapoznanie z trasą,
09:35 Publikacja listy startowej. Odprawa z uczestnikami
09:45 Przejazd zapoznawczy za samochodem organizatora
10:00 START oraz 5 przejazdów wliczane do klasyfikacji Rally Sprintu
15:00 Wyniki prowizoryczne
15:30 Wręczenie nagród

Regulamin VI rundy RMW

Pozostałe informacje dostępne są na stronie cyklu RMW:
rmw.sparta-wroclaw.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu na Facebook na którym pojawiają się najświeższe informacje. Można tam również zapytać o wszystko nt organizacji i przebiegu imprezy:

FACEBOOK
Mapka dojazdowa na tor "Niskie Łąki":


Serdecznie zapraszamy!


---
video: Movkar Films
 
 
68 Międzynarodowy Rajd Sudecki "TRIAL" podsumował tegoroczny sezon Mistrzostw Polski Trial w Polsce
W ostatni weekend września w Szklarskiej Porębie, Towarzystwo Miłośników Sportu Motorowego "SPARTA" Wrocław zorganizowało 68 Międzynarodowy Rajd Sudecki "TRIAL" który był finałowymi rundami Mistrzostw Polski, Pucharu Polski oraz Classic Trial. Na liście zgłoszeń widniała rekordowa ilość zawodników w liczbie 109 lecz do startu przystąpiło 107. Wśród tak licznej rzeszy zawodników nie zabrakło gości zza granicy. Na tegorocznym Rajdzie Sudeckim, organizator gościł zawodników z Czech, Niemiec, Słowacji i dalekiej Łotwy. Obu rajdowym dniom towarzyszyła przepiękna jesienna słoneczna pogoda co bardzo ułatwiło sprawne przeprowadzenie tak dużej imprezy. Podczas uroczystego zakończenia finału Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Classic Trial obecny był pan Burmistrz Szklarskiej Poręby - Mirosław Graf, V-ce Prezes ZO PZM Wrocław pan Andrzej Nalepka i Honorowy Prezes TMSM "SPARTA" Wrocław pan Andrzej Malicki którzy wręczali najlepszym zawodnikom puchary oraz nagrody od sponsorów imprezy. Organizator także uhonorował swoich zasłużonych działaczy małymi upominkami pamiątkowymi. Warto wspomnieć, ze TMSM "SPARTA" Wrocław jako pierwszy klub organizujący rajdu trial w Polsce zawsze transmituje na żywo uroczyste zakończenie zawodów w Internecie. A tak prezentują się wyniki 68 Międzynarodowego Rajdu Sudeckiego:

Classic Trial:
1) Jacek Świder (MC Augsburg)
2) Zbigniew Łubkowski (TMSM "SPARTA" Wrocław)
3) Gunter Rutloff (MC Flocha)

Puchar Polski:

Klasa Amator:
1) Piotr Śliwa
2) Marcin Bugajewski (TMSM "SPARTA" Wrocław)
3) Sebastian Majtyka (KKCiM "SMOK" Kraków)

Klasa Maluch:
1) Artis Alkinis (Viking Trial)
2) Jakub Bolek (Automobilklub "STOMIL" Dębica)
3) Krzysztof Dudek (Automobilklub Krakowski)

Klasa Młodzik:
1) Hubert Galica (AMK "GORCE" Nowy Targ)
2) Paweł Ryncarz (KKCiM "SMOK" Kraków)
3) Tomasz Żyznowski (Automobilklub Krakowski)

Klasa Kobiet:
1) Julia Boronowska (BKM "SILESIA" Bytom)
2) Julia Majtyka (KKCiM "SMOK" Kraków)
3) Kinga Błaszczyk (TMSM "SPARTA" Wrocław)

Klasa Otwarta:
1) Filip Styła (KKCiM "SMOK" Kraków)
2) Jacek Gardoń (MKS "TRIAL" Ochotnica)
3) Krzysztof Guroś (AMK "GORCE" Nowy Targ)

Klasa Weteran:
1) Ludwig Brei (MC Pffafer)
2) Krzysztof Janicki (TMSM "SPARTA" Wrocław)
3) Detlef Rammoser (MC Augsburg)

Mistrzostwa Polski

Klasa Młodzik:
1) Maciej Steskal (AMK "GORCE" Nowy Targ)
2) Krzysztof Ryncarz (KKCiM "SMOK" Kraków)
3) Patryk Susz (Automobilklub "STOMIL" Dębica)

Grupa "C":
1) Piotr Ryncarz (KKCiM "SMOK" Kraków)
2) Tomasz Kuzak (KKCiM "SMOK" Kraków)
3) Tomasz Siaśkiewicz (AMK "GORCE" Nowy Targ)

Grupa "B":
1) Jan Gąsienica-Daniel (AMK "GORCE" Nowy Targ)
2) Sebastian Cyrwus (AMK Gliwice)
3) Łukasz Zborowski (AMK "GORCE" Nowy Targ)

Grupa "A"
1) Martin Matejicek (STATVIVAT)
2) Michał Łukaszczyk (AMK "GORCE" Nowy Targ)
3) Gabriel Marcinów (AMK Gliwice)

Klasyfikacja klubowa:
1) AMK "GORCE" Nowy Targ
2) KKCiM "SMOK" Kraków
3) AMK Gliwice

Pełne wyniki można znaleźć na stronie Polskiego Związku Motorowego
 
 
68 RAJD SUDECKI "TRIAL": FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI PONOWNIE W SZKLARSKIEJ PORĘBIE!
W ostatni weekend września (24-25.IX.2016) w stolicy gór Karkonoskich, Szklarskiej Porębie odbędzie się finał Mistrzostw Polski, Pucharu Polski oraz Classic Trial. Rajd Sudecki który w tym roku będzie rozegrany po raz 68 jest imprezą, która była organizowana bez przerwy rok w rok na pięknych terenach województwa Dolnośląskiego. Tegoroczna edycja zapowiada się szczególnie wspaniale bowiem swój start zapowiedziało wielu zawodników zza granicy. Oprócz polskiej czołówki spodziewać się możemy ekipy z Czech, Niemiec i Łotwy. Tradycyjnie zawodnicy będą mieli do pokonania trzy razy 9 kilometrową trasę na której ulokowanych będzie kilkanaście odcinków jazdy obserwowanej. Dodatkową atrakcją będzie rozegranie w pierwszy dzień specjalnego OJO o Puchar Burmistrza Miasta Szklarska Poręba na odcinku przy dawnym przystanku PKS przy Hucie Julia w Szklarskiej Porębie. W ramach 68 Międzynarodowego Rajdu Sudeckiego "TRIAL" rozegrana również zostanie klasyfikacja PRE '65 !!!
Start pierwszego zawodnika odbędzie się w sobotę 24 września o godzinie 10:30 spod Ośrodka Wypoczynkowego "SUDETY" w Szklarskiej Porębie przy ul. Krasickiego 10 (mapka dojazdowa poniżej), natomiast meta pierwszego etapu będzie około 15:30. Drugiego dnia (25 września) start będzie o 9:30 zaś meta około 15:00 a uroczyste zakończenie planowane jest na godzinę 16:30.

Regulamin - Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Polski
Regulamin - Puchar Polski
Regulamin - Classic Trial
Druk zgłoszenia

Na portalu społecznościowym Facebook zostało utworzone wydarzenie. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału oraz udostępnienia jego swoim znajomym!
FACEBOOK


Mapka dojazdowa do bazy 67 Rajdu Sudeckiego "TRIAL" - Ośrodek Wypoczynkowy "SUDETY" 
 
DAMIAN LEMPART KROK OD ZWYCIĘSTWA W POZNANIU!
W zeszły weekend na Torze Poznań odbyła się 3. runda Mistrzostw Polski Hour Race w których bierze udział 21-letni świdniczanin – Damian Lempart, który jest jednocześnie zawodnikiem TMSM "SPARTA" Wrocław. Młody kierowca wystartował za kierownicą BMW E36 318is w klasie do 2000 cm3.
Damian przystąpił do rywalizacji od piątku, poprzez treningi wolne w których jednak zmagał się z awarią układu chłodniczego. Przyczyną przegrzewania się silnika była uszkodzona uszczelka pod głowicą, przez co cały zespół musiał podjąć się naprawy silnika do sobotnich zawodów.

Po nocnej walce z silnikiem aż do 3 w nocy, udało się przystąpić do sobotnich kwalifikacji i zawodów. Damian potraktował sesję kwalifikacyjną jako trening i zapoznanie się z samochodem po długiej, wakacyjnej przerwie, ale bez problemu zakwalifikował się do wyścigu.
Kilka godzin później rozpoczął się wyścig, do którego jako pierwszy wystartował zmiennik Damiana – Miłosz Matuszyk. Miłosz od początku trzymał równe tempo, przebijając się przez stawkę, jednak plany całego zespołu pokrzyżował jeden z zawodników w Porsche 911 GT3, który wypchał młodego kierowcę na żwir, powodując bardzo długi postój i stratę do całej stawki. Po połowie dystansu chłopcy zmienili się podczas obowiązkowego pit stopu i za kierownicę samochodu wsiadł świdniczanin. Zadaniem Damiana było podkręcenie tempa i dogonienie całej stawki. Wykorzystał on fakt, że w czasie jego zmiany, ówczesny lider klasy do 2000 cm3i jednocześnie główny rywal młodej załogi do tytułu Mistrza Polski – Bartosz Krysmann, zmagał się z awarią w swoim samochodzie, jadąc bardzo wolnym tempem po torze. Ostatecznie Damianowi zabrakło jednego okrążenia, aby odrobić stratę do lidera klasy po wypchnięciu BMW na żwir.

Damian: „Pomimo tego, że zabrakło nam dosłownie jednego okrążenia do pełni szczęścia – czuje się tak, jakbym wygrał te zawody. Zachowanie kierowcy, który nas wypchał na żwir pozostawiam bez komentarza, zwłaszcza, że chciał to zrobić w sekcji, gdzie jest to bardzo trudne do zrobienia jakimkolwiek samochodem, a tuż za zakrętem w którym doszło do zderzenia była druga najdłuższa prosta na torze, gdzie nie miałby najmniejszego problemu z wyprzedzeniem nas. Mimo wszystko – dowieźliśmy drugie miejsce i wciąż zachowujemy z Miłoszem i MMM Racing szanse na walkę o tytuł Mistrzów Polski w naszym debiutanckim sezonie! Dziękuje niezmiernie za wsparcie Fundacjom im. Lesława A. Pagi oraz Jolanty i Leszka Czarneckich za wsparcie i pomoc w kontynuowaniu mojej kariery.
Finałowe zawody Mistrzostw Polski Hour Race odbędą się w weekend od 23 do 25 września na Torze Poznań. Relacja na żywo z zawodów będzie dostępna na stronie: www.livemotorsport.tv

DAMIAN

 
 
MATEUSZ LENART KOLEJNY RAZ NA PODIUM!
Ostatnie tegoroczne zawody w Polsce dobiegły szczęśliwie do końca. Mateusz Lenart stanął na podium w Zielonej Górze zajmując trzecie miejsce i potwierdzając tym samym swoją świetną dyspozycję. Kierowca prowadził widowiskową walkę, nie obawiając się ataków o lepsza pozycję. Niedzielna czasówka z trzecim czasem, zapewniły mu doskonałe miejsce na starcie pierwszego wyścigu, natomiast pewna i dobra jazda pozwoliły z kolei znaleźć się w ścisłej czołówce obydwóch wyścigów.

LENI
 
 
VI RUNDA RAJDOWYCH MISTRZOSTW WROCŁAWIA PRZENIESIONA NA 23 PAŹDZIERNIKA!
Z powodów problemów natury organizacyjnych, uprzejmie informujemy, że musieliśmy przenieść VI rundę Rajdowych Mistrzostw Wrocławia z 11 września na 23 października.
Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do licznego udziału w październikowej imprezie.

 
 
V runda Rajdowych Mistrzostw Wrocławia zakończona!
28 sierpnia na torze "Niskie Łąki" we Wrocławiu odbyła się piąta runda Rajdowych Mistrzostw Wrocławia który jest flagowym cyklem organizowanym przez TMSM "SPARTA" Wrocław już od 5 lat! Na sierpniowej rundzie zameldowała się rekordowa ilość uczestników w ilości 52. Organizatorom, uczestnikom oraz kibicom towarzyszyła słoneczna i upalna pogoda a słupki rtęci w szczytowych chwilach pokazywały 40 stopni na plusie. Pomimo obsuwy czasowej, organizatorom udało się zorganizować wszystkie cztery przejazdy na wrocławskim torze. Impreza została wysoko oceniona przez ZSS oraz przede wszystkim samych uczestników, którzy jawnie wyrażają się o imprezach wrocławskiej "SPARTY" w samych superlatywach.

 
 
PIĄTA RUNDA RAJDOWYCH MISTRZOSTW WROCŁAWIA JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ!
W najbliższą niedzielę 28 sierpnia na torze "Niskie Łąki", TMSM "SPARTA" Wrocław organizuje piątą rundę Rajdowych Mistrzostw Wrocławia. Start zaplanowany jest na godzinę 10:00 a Biuro imprezy będzie przyjmować uczestników od godziny 8:00 do 9:30. Uroczyste zakończenie odbędzie się planowo o godzinie 15:00.
UWAGA! POMIAR CZASU FOTOKOMÓRKAMI!

PROGRAM IMPREZY:
08:00 - 09:30 Odbiór Administracyjny
08:00 - 09:40 BK oraz piesze zapoznanie z trasą,
09:50 Publikacja listy startowej. Odprawa z uczestnikami
09:55 Przejazd zapoznawczy za samochodem organizatora
10:30 START oraz 5 przejazdów wliczane do klasyfikacji Rally Sprintu
14:30 Wyniki prowizoryczne
15:00 Wręczenie nagród

Regulamin V rundy RMW

Zapisy i pozostałe informacje dostępne są na stronie cyklu RMW:
rmw.sparta-wroclaw.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu na Facebook na którym pojawiają się najświeższe informacje. Można tam również zapytać o wszystko nt organizacji i przebiegu imprezy:

FACEBOOK
Mapka dojazdowa na tor "Niskie Łąki":


Serdecznie zapraszamy!


---
video: Movkar Films
 
 
I SERIA KARTINGOWYCH MISTRZOSTW POLSKI: SPARTANIE CIĄGLE W FORMIE!
14 lipca na torze w Bydgoszczy odbyła się I seria Kartingowych Mistrzostw Polski w której wystartowało trzech naszych reprezentantów: Sławomir Murański (DD2 Masters i Senior), Mateusz Lenart (Mini ROK) i Dawid Maślakiewicz (Micro MAX). Zawody odbywały się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych co było powodem zmian lidera w poszczególnych kategoriach z okrążenia na okrążenie.
Ostatecznie nasz najlepszy zawodnik kartingowy, Sławomir Murański w kategorii "DD2 Masters" wyścig ukończył na najwyższym stopniu podium zaś w kategorii "DD2 Max" na trzecim miejscu - także dwa okazałe puchary powędrowały w ręce znakomitego wrocławskiego kierowcy.
Tuż za podium, wyścig finałowy zakończył drugi z naszych kartingowców - Mateusz Lenart. Natomiast Dawid Maślakiewicz, który ścigał się w kategorii (Micro MAX) dziesiąte.
Naszym zawodnikom bardzo mocno gratulujemy i oczekujemy na kolejne sukcesy!

KMP
 
 
GRILLDAY czyli drugi trening RMW 2016 już 24 lipca
W niedzielę 24 lipca, Towarzystwo Miłośników Sportu Motorowego "SPARTA" chciałoby zaprosić wszystkich fanów motoryzacji na II trening sportowy RMW 2016 zwany potocznie "GRILLDAY". Będzie on się charakteryzować się nielimitowaną ilością przejazdów w godzinach 10:00-14:00.

Zapisy, regulamin oraz pozostałe informacje można znaleźć na podstronie poświęconej cyklowi i treningom RMW 2016: WEJDŹ TUTAJ

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu na Facebook na którym pojawiają się najświeższe informacje. Można tam również zapytać o wszystko nt organizacji i przebiegu imprezy:

FACEBOOK


 
 
Strona 1 z 31 1 2 3 4 > >>
InfoPanel v.2.1
Ostatnio widziani
 @Black20:43:26
 ~Kertek20014 tygodni
 ~Andrzej Mitrosz39 tygodni
 ~Nati47 tygodni
 ~pusio1049 tygodni
 ~Staszek50 tygodni
 ~michaelxox55 tygodni
 ~kniksc62 tygodni
Najnowsze posty
Czy jest szansa?
[0 / 1264]
Kalendarz imp...
[1 / 1361]
Carawaning sp...
[0 / 1954]
Co się stało ...
[1 / 2577]
DMO
[0 / 2170]
Kierowcy Rajdowi
[1 / 2132]
Motocross - z...
[1 / 2965]
WOŚP 2011 w G...
[0 / 2074]
Najciekawsze Tematy
Lucjan Korsze...
[4135]
Rozmowa z Paw...
[3452]
Moja opinia o...
[3156]
Moto-Orkiestr...
[3156]
Sekcja Histor...
[3063]
Motocross - z...
[2965]
WTS a TMSM - ...
[2877]
O stronie
[2626]
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 
Ankieta
Jestem fanem dyscypliny...

Trial

Motocross

Enduro

Karting

Rajdy

Wyścigi

Karawaning

Drifting

Żużel

Inna

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 377
Nieaktywowany Użytkownik: 302
Najnowszy Użytkownik: ~Cybul
 
stat4u Powered by PHP-Fusionv6.01 || eXtreme fusion by eXtreme Crew Š 2003-2005