ul. Sępa-Szarzyńskiego 68

tmsmsparta@gmail.com

Towarzystwo Miłośników Sportu Motorowego „SPARTA” Wrocław zostało zarejestrowane w 1985 roku. Inicjatywa powołania stowarzyszenia zrodziła się w kręgu działaczy Wrocławskiego Klubu Motorowego „SPARTA”.
Początkowa działalność naszego klubu to pomoc finansowa dla sekcji żużlowej WKM „SPARTA”, pozyskiwanie zawodników żużlowych, wydawanie programów i informatorów a także organizacja imprez żużlowych, turniejów towarzyskich i innych.
Kolejne lata to rozszerzona działalność statutowa klubu, która dotyczyła:

• sportu motocyklowego typu TRIAL, ENDURO, MOTOCROSS, WYŚCIGI MOTOCYKLOWE
  • sportu samochodowego typu RAJDY, RAJDY TERENOWE, WYŚCIGI SAMOCHODOWE, WYŚCIGI GÓRSKIE, WYŚCIGI na 1/4 MILI
  • sportu speedrowerowego
  • sportu kartingowego
  • Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ochrony Środowiska

W minionym okresie, nasz klub był organizatorem imprez rangi światowej, międzynarodowej i krajowej. Zdobywał najwyższe oceny organizacyjne i sportowe a także uznanie ze strony władz Polskiego Związku Motorowego.
Obecnie nasz klub organizuje imprezy rangi:

• Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w trialu motocyklowym.
  • Mistrzostw Strefy Południowo-Zachodniej Polski w trialu motocyklowym.
  • Rajdowych Mistrzostw Wrocławia w sporcie samochodowym

We wszystkich wymienionych dyspylinach, TMSM „SPARTA” Wrocław jest reprezentowane przez utytułowanych zawodników. Poza tym klub organizuje festyny sportowo-rekreacyjne pod nazwą „Dziecko i sport” dla dzieci i młodzieży, szkoli ratowników drogowych PZM, działa na rzecz BRDiOŚ a także prowadzi seminaria i szkolenia dla sędziów sportu motocyklowego, samochodowego i żużlowego. Szereg imprez organizowanych przez nasz Klub na stałe wpisały się w kalendarze imprez rangi Mistrzostw Polski, Mistrzostw Strefy Południowo-Zachodniej Polski oraz Okręgowej i są one zdecydowanie naszą wizytówką.
Nasi działacze są reprezentantami w strukturach Polskiego Związku Motorowego. Nasi sędziowie posiadają licencje sportowe w dyscyplinie motocyklowej, samochodowej, kartingowej i żużlowej a obsługują imprezy rangi okręgowej, krajowej i międzynarodowej.
W strukturach Polskiego Związku Motorowego, TMSM „SPARTA” Wrocław jest klubem o znaczącym dorobku w sporcie motorowym.

tmsm logo 285x300

pzm logo stare